Vancouver: Skromny cel nepalskiego biegacza


40-letni Nepalczyk Dachhiri Sherpa biega ultramaratony, wspina się na Mount Everest, a w zimowych igrzyskach w Vancouver marzy o ukończeniu poniedziałkowej rywalizacji na 15 km techniką dowolną.

Benedykt XVI przyjął w sobotę na audiencji prezydenta Serbii Boris Tadicia, z którym omówił sytuację na Bałkanach oraz relacje między Serbską Cerkwią Prawosławną a Stolicą Apostolską. Przedstawicielstwo Rosji przy Pakcie Północnoatlantyckim w Brukseli obsadzone jest rosyjskimi szpiegami i we wzajemnych stosunkach uprawiana jest zabawa w kotka i myszkę. Dochodzi do sytuacji zarówno komicznych, jak i poważnych - informuje tygodnik "The Economist". Minuta ciszy w Czechach, żałoba narodowa na Węgrzech, opuszczone flagi we Włoszech - w taki sposób poszczególne europejskie kraje solidaryzują się z pogrążoną w żałobie Polską. Litewska Telewizja Publiczna transmituje uroczystości żałobne, które w sobotę odbywają się na pl. Piłsudskiego w Warszawie.W Kosowie rozpoczęła się w niedzielę o godzinie 7.00 II tura wyborów lokalnych, pierwszych od czasu ogłoszenia niepodległości w lutym ubiegłego roku, organizowanych samodzielnie przez kosowskie władze. Wybory odbywają się w 21 miejscowościach na 36 - tam, gdzie żaden z kandydatów nie zdobył w I turze 15 listopada ponad 50 procent głosów. W ciągu ostatnich 10 lat w Polsce pogorszyły się możliwości nauki w języku litewskim - twierdzi raport przygotowany przez Departament Mniejszości Narodowych i Wychodźstwa przy rządzie Litwy. Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Mohamed AlBaradei oświadczył w Wiedniu, że jest zawiedziony postawą Iranu, który nie odpowiedział na oferty Agencji dotyczące wzbogacania jego uranu za granicą.

Kuriozalna sytuacja na boiskach Brazylii! W meczu drużyn Genus i Moto Clube piłkarz gospodarzy Robson, który po czerwonej kartce nie chciał opuścić boiska został potraktowany przez policję gazem pieprzowym!

Z powodu chmury pyłu wulkanicznego znad Islandii zdecydowana większość lotnisk we Francji, w tym paryskie, będzie zamknięta co najmniej do wtorku rano - podała Naczelna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC). Działają tylko terminale na południu kraju. Samolot prezydenta Wiktora Janukowycza, którym wczoraj miał wracać z Zaporoża do Kijowa nie wystartował z powodu awarii – poinformowała agencja Interfax Ukraina.

Stany Zjednoczone ostrzegły w poniedziałek brata przyrodniego prezydenta Afganistanu, Hamida Karzaja, że stanie się celem ataków, jeśli zostanie przyłapany na dostarczaniu broni talibskim rebeliantom - podaje agencja Reutera powołując się na anonimowego przedstawiciela amerykańskiej administracji. Selekcjoner Argentyny atakuje Pelego, Platiniego i sędziów pracujących na mundialu w RPA wikłając drużynę w polemiki, które mogą jej szkodzić. Jeśli jednak dziś Leo Messi i reszta pokonają Koreę Płd mogą być pierwszym zespołem w 1/8 finału. Redakcja węgierskiego dziennika "Nemzeti Sports" postanowiła zmobilizować graczy Debreczyna przed spotkaniem 3. kolejki Ligi Mistrzów z Fiorentiną.Islandzki wulkan pod lodowcem Eyjafjallajoekull, od ponad półtora miesiąca wyrzucający pył, który utrudnia transport lotniczy, zmniejsza aktywność - poinformował przedstawiciel islandzkich służb meteorologicznych. Beatyfikacja Jana Pawła II w tym roku jest praktycznie niemożliwa - uważa emerytowany prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins. Podkreślił, że "małe opóźnienie nie będzie tragedią". Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył dziś w Mińsku, że jego kraj jest gotów współpracować z Białorusią w dziedzinie dostaw ropy naftowej z Wenezueli - podała agencja Interfax-Ukraina.

Niewidomy piosenkarz pobił rekord prędkości


Prawie trzysta kilometrów na godzinę - to nowy rekord prędkości w jeździe samochodem. I nie byłoby to tak imponujące, gdyby nie fakt, że kierowca jest niewidomy.

Tysiące więźniów odsiadywało dożywocie, trzęsienie ich uwolniło


Około 6 tys. osadzonych uciekło z haitańskich więzień, które zostały częściowo zniszczone i pozostawione bez nadzoru po wtorkowym trzęsieniu ziemi, w którym zgięły dziesiątki tysięcy osób - poinformowały w piątek agencję AFP źródła rządowe.

Biłowa: Mam dość układów i krytyki za plecami


Nadia Biłowa od ośmiu lat jest z kadrą polskich biathlonistek. Wszystkie ją chwalą, a ona sama podkreśla, że kocha z nimi pracować. Ma jednak dość układów i krytyki za plecami. Poważnie zastanawia się nad odejściem.

Zwycięstwo urodziło się w bólach


- Grało się nam dzisiaj bardzo ciężko. Można powiedzieć, że zwycięstwo zrodziło się w bólach - mówił po wygranym meczu z Ciarko KH Sanok Wojciech Wojtarowicz, napastnik Aksam Unii. Skrzydłowy pierwszej formacji zaliczył bardzo dobry występ, strzelając dwie ważne bramki. Dodatkowo zapisał na swoje konto asystę.

Biden zapowiada apelację w sprawie Blackwater


Stany Zjednoczone odwołają się od decyzji sądu, oddalającej zarzuty przeciwko ochroniarzom firmy Blackwater Worldwide, uczestniczących w strzelaninie w Bagdadzie w 2007 roku - powiedział w sobotę w Bagdadzie wiceprezydent USA Joe Biden po spotkaniu z prezydentem Iraku Dżalalem Talabanim.

fabrykant kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy każdego dnia, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne dodatkowo kalendarze książkowe. Wszelki być może zestawić zlecenie na kalandarze do wnętrza naszej firmie. Nasza interes wytwórca kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dzień, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, w środku ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne plus kalendarze książkowe. Jakikolwiek przypuszczalnie ułożyć zlecenie na kalandarze wewnątrz naszej firmie. Nasza interes odkąd wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny oraz furt na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym wewnątrz dowolnej technice od wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na

kalendarze reklamowe

najnowocześniejszych maszynach aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na rzecz stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Nakład kalendarzy zapewniamy gwałtowny plus wiecznie na okres. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze spośród dowolnych nadrukiem wykonanym w środku dowolnej technice