Rumunia, Finlandia i Szwecja otwierają część lotnisk


Rumunia otworzyła dzisiaj o godz. 8 czasu polskiego dwa lotniska na zachodzie kraju - w Timisoarze i Aradzie. Finlandia otworzy porty w Turku i Tampere między godzinami 11 i 17. Szwecja planuje rano otworzyć lotnisko w Sztokholmie.

Justyna Kowalczyk wygrała zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sprincie na dystansie 1,2 km techniką klasyczną w fińskiej miejscowości Kuusamo i została liderką klasyfikacji generalnej oraz w tej konkurencji. Wstępna zgoda indyjskiego rządu na podzielenie południowo-wschodniego stanu Andhra Pradeś na dwie niezależne jednostki administracyjne wywołała w piątek zamieszki w tym regionie oraz wysyp roszczeń do większej niezależności w innych częściach Indii. W środę po południu czasu miejscowego biało-czerwona flaga wciągnięta została na maszt w wiosce olimpijskiej w Vancouver. W uroczystości wzięła udział czterdziestoosobowa grupa polskich sportowców, trenerów oraz członków misji.Rekordowo wysoką temperaturę odnotowano w Sofii: 16 stopni Celsjusza - poinformował instytut meteorologiczny Bułgarskiej Akademii Nauk. To o dwa stopnie więcej niż poprzedni rekord z 1963 roku. Caroline Wozniacki po przylocie do Kataru powiedziała dziennikarzom, że w Luksemburgu "nie zrobiła niczego niewłaściwego". Do sporej niespodzianki doszło w meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej - drużyna Ludovica Obraniaka - Lille OSC pokonała 1-0 Liverpool.

Pięciu ochroniarzy wdrapało się wieczorem na szczyt Koloseum w Rzymie, by zaprotestować przeciwko planowanym zwolnieniom w ich prywatnej firmie ochroniarskiej.

W celu zwiększenia szans na sukces toczących się w Kopenhadze światowych negocjacji klimatycznych, na apel szwedzkiego przewodnictwa zebrani na szczycie w Brukseli szefowie państw i rządów UE postarają się uzbierać około 6 miliardów euro na wsparcie najuboższych krajów w walce ze zmianami klimatycznymi w latach 2010-2012. Hokeiści Rosji będą bronić w Niemczech w dniach 7-23 maja tytułu mistrza świata. W zeszłym roku w finale 73. mistrzostw Sborna pokonała Kanadę 2:1. To był ich trzeci tytuł mistrzowski i drugi z rzędu. Wcześniej triumfowali w 1993 roku.

Uklęknął, pocałował narty i pokręcił głową. Adam Małysz sam nie mógł uwierzyć, że po raz drugi został w Whistler wicemistrzem olimpijskim. "Dziękujemy, dziękujemy" - rozbrzmiewało pod dużą skocznią. Brytyjski nadawca publiczny BBC zamknie dwie stacje radiowe: BBC6 Music oraz Asian Network z końcem 2011 roku, a internetowy dział korporacji - BBC Online - do 2013 roku zostanie zredukowany o 25 proc. Były współpracownik koncernu BP Kenneth Abbot powiedział, że UE może obawiać się katastrofy podobnej do wycieku ropy w Zat. Meksykańskiej.AJ Auxerre, z Ireneuszem Jeleniem w pierwszej jedenastce, pokonało Saint-Etienne 1-0 w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Ligue 1 potwierdzając swoje aspiracje do zajęcia miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach. W meczach 3. kolejki grupy D. Ligi Europejskiej wyjazdowe zwycięstwo z Herthą Berlin wywalczyli piłkarze Heerenveen, a Ventspils przegrał u siebie ze Sportingiem Lizbona. - Nie ma co ukrywać mecz w niedzielę jest naszą ostatnia szansą, aby pozostać w grze o mistrza Polski. Nie mamy jednak wesołych min, głównie przez kontuzje i ubytki w składzie - mówił Marcin Kikut, obrońca "Kolejorza".

Strzelanina obok Pentagonu


W Waszyngtonie na stacji metra przy budynku Pentagonu doszło w czwartek wieczorem do strzelaniny. Dwu oficerów policji oraz napastnik są ranni. Policja zatrzymała osobę podejrzaną i bada czy sprawca napadu miał wspólnika. Przedstawiciele Pentagonu powiedzieli, że raczej nie był to atak terrorystyczny, ale nie mogą tego wykluczyć.

Nowy rok? To wstrzymujemy ropę (dla Białorusi)


Rosyjska ropa przestała płynąć do białoruskich rafinerii - informuje agencja Reutera. Tranzyt surowca do Polski i dalej do Niemiec jest jednak niezagrożony.

"Zdobycz pomarańczowej rewolucji została nietknięta"


Wybór, przed jakim stanęli Ukraińcy wyłaniając w niedzielę prezydenta, budził niesmak, lecz mogą oni znaleźć pocieszenie w tym, że zachowano zasady demokracji, a więc główna zdobycz pomarańczowej rewolucji została nietknięta - pisze "Financial Times".

Puchar Polski: Kielce z Lubinem


Tak jak przed rokiem w finale Pucharu Polski mężczyzn spotkają się Vive Targi Kielce i Zagłębie Lubin. Rewanżowe mecze półfinałowe stały jednak pod znakiem wielkich emocji.

Silne trzęsienie ziemi na Haiti; możliwe tsunami


Silne trzęsienie ziemi na Haiti, jest możliwość wystąpienia tsunami. Po trzęsieniu ziemi zawalił się szpital - podaje TVN24 i Polsat News. Ambasador Polski w Koumbii mówi Polsat News, że sytuacja na Haiti jest katastrofalna.

hydraulik Syreni warownia, usługi hydrauliczne Warownia powyżej Wisłą, całodobowa wsparcie hydraulika na terenie Warszawy, ścieranie awarii hydraulicznych 24h Miasto stołeczne Własny, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Warownia ponad Wisłą, hydrauliczna wsparcie na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, usuwanie usterek hydraulicznych, Twierdza powyżej Wisłą, Syreni warownia 24h, wsparcie hydrauliczna Miasto stołeczne Własny, hydraulik Twierdza powyżej Wisłą, usługi hydrauliczne Miasto stołeczne Lokalny, całodobowa sukurs hydraulika na terenie Warszawy, wymazywanie awarii hydraulicznych 24h Warownia powyżej Wisłą, usługi 24h hydraulik, usługi 24h Syreni twierdza, hydrauliczna pomoc na terenie Warszawy, instalacje hydrauliczne, usuwanie usterek hydraulicznych, Miasto stołeczne Krajowy, Miasto stołeczne Własny 24h, pomoc hydrauliczna Warownia ponad Wisłą,

hydraulik Warszawa

wymazywanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Warownia ponad Wisłą, hydraulik Miasto stołeczne Lokalny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, sukurs hydraulik 24h Syreni twierdza, hałas hydrauliczne Warszawa usuwanie usterek hydraulicznych, usterki hydrauliczne Miasto stołeczne Nasz, hydraulik Miasto stołeczne Lokalny, hydraulik całodobowo, hydraulik 24h, pomoc hydraulik 24h Syreni warownia, wrzawa hydrauliczne Syreni warownia